بی باک: پیش بینی در مسابقات گرندپری کار سختی است

بی باک: پیش بینی در مسابقات گرندپری کار سختی است

بی باک: پیش بینی در مسابقات گرندپری کار سختی است/ ملی پوشان برای کسب 40 امتیاز شیرین تمرین کرده‌اند

سرمربی تیم‌ملی تکواندو کشورمان گفت: با توجه به اینکه در مسابقات گرندپری بهترین‌های دنیا حضور دارند و سطح فنی رقابت‌ها بالا است پیش بینی اینکه چه نتایجی در این رقابت‌ها کسب می‌شود کار سختی است اما ملی پوشان برای کسب 40 امتیاز شیرین این مسابقات تمرین کرده‌اند.

 

به گزارش روابط عمومی فدراسیون تکواندو، تيم‌ملي تكواندو كشورمان از 28 مردادماه تمرينات خود را براي شركت در دومین مرحله مسابقات کسب سهمیه المپیک (گرندپري 2017) كه با حضور تكواندوكاران برتر دنيا در "رباط" مراکش برگزار مي‌شود در دو نوبت صبح و بعدازظهر پیگیری كرد و بامداد روز گذشته (دوشنبه) راهي اين كشور شد.

مهدي بي باك سرمربي تيم‌ملي كشورمان در خصوص برنامه‌ريزي‌هاي صورت گرفته براي حضور در اين مسابقات و رويدادهاي پيش‌رو به روابط عمومي فدراسيون تكواندو گفت: بلافاصله پس از بازگشت از مرحله نخست مسابقات گرندپری اردوی آماده سازی را برای حضور در دومین مرحله که در مراکش برگزار می‌شود، آغاز کردیم اما متاسفانه به دلیل اینکه تعدادی از بچه‌ها در اختیار تیم دانشجویان بودند در روزهای نخست تمرینات نتوانستیم آن طور که مد نظرمان بود تمرین داشته باشیم. پس از بازگشت ملی‌پوشان از چین تایپه 4 تکواندوکار دیگر به اردوی تیم ملحق شدند و تمرینات بهتر و منظم‌تر پیگیری شد و خدا را شکر تیم به آمادگی لازم رسیده است.

 


 وی اینطور ادامه داد: در این مرحله با 4 نماینده حضور پیدا میکنیم. فرزان عاشورزاده و محمد کاظمی در وزن 58- کیلوگرم، میرهاشم حسینی وزن 68-کیلوگرم و سجاد مردانی در وزن80- کیلوگرم ملی پوشان کشورمان در دومین مرحله مسابقات گرند پری خواهند بود که با توجه به مدت زمانی که در اختیار داشتیم توانستند آمادگی مطلوبی را کسب نمایند. با توجه به ویژگی‌های خاصی که این رقابت‌ها دارد باید همواره مراقب باشیم تا با برنامه‌ریزی مناسب نمایندگان کشورمان آمادگی نسبی خود را حفظ نمایند.

بی باک در رابطه با شرایط ابوالفضل یعقوبی نماینده وزن 68- کیلوگرم کشورمان خاطرنشان ساخت: متاسفانه یعقوبی پیش از مسابقات گرندپری مسکو دچار آسیب دیدگی شد و نمی‌توانست در مرحله دوم این رقابت‌ها حضور پیدا کند اما از هفته گذشته در تیم‌ملی حضور دارد و انشاا... از ابوالفضل در مرحله سوم مسابقات گرندپری استفاده خواهیم کرد.

 


 سرمربی تیم‌ملی تکواندو کشورمان افزود: تمام برنامه ریزی و تلاش ما این است که در هر وزن شاهد حضور حداقل 3 هوگوپوش باشیم و می خواهیم تكواندوكاران در فاصله‌هاي زماني مناسب و بر اساس رنكينگ به صورت متناوب در رويدادهاي مختلف مبارزه كنند تا فرصت کسب امتیاز برای تمامی هوگوپوشان فراهم باشد. 

وی تصريح كرد: با توجه به اینکه در مسابقات گرندپری بهترین‌های دنیا حضور دارند و سطح فنی رقابت‌ها بالا است پیش بینی اینکه چه نتایجی در این رقابت‌ها کسب می‌شود کار سختی است و همگی برای کسب 40 امتیاز شیرین این مسابقات تلاش کرده‌اند اما خدا را شکر نمایندگان ایران نیز از توانایی بالایی برخوردار هستند و انشاا... با موفقیت این مبارزات را پشت سر می‌گذارند.

بی باک با اشاره به اینکه بچه ها از نظر روحی و روانی در جایگاه خوبی قرار دارند گفت: خدا را شکر تمامی هوگوپوشان از آمادگی خوبی برخوردارند. میرهاشم حسینی تکواندوکار شایسته کشورمان نیز که در این روزها به خوبی توانایی فنی خود را به رخ حریفانش کشیده است برای نخستین بار در گرندپری حضور پیدا می‌کند و با توجه به توانایی که دارد، می‌تواند خوش بدرخشد. 

 


 سرمربي تيم‌ملي تكواندو كشورمان در پايان افزود: امیدوارم خانواده بزرگ تکواندو برای نشان دادن اقتدار تیم‌ملی کشورمان دست به دست هم دهند تا با همدلی بتوانیم در میادین بزرگ آسیایی و جهانی پرچم کشورمان را به اهتزاز در آوریم.

نویسنده مطلب: مهیار نجف پور

مهیار  نجف پور

پاسخ دهید

هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...