خانلرخانی: بازی‌های آیواز از اهمیت ویژه ای برخوردار است

خانلرخانی: بازی‌های آیواز از اهمیت ویژه ای برخوردار است

سرمربی تیم‌ملی پاراتکواندو گفت: بازی‌های جهانی آیواز پس از رقابت‌های قهرمانی جهان از اهمیت بالایی برخوردار است وبا توجه به اینکه گرید آن 6 است همه تکواندوکاران با آمادگی بالا در آن حضور پیدا می‌کنند.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون تکواندو، هفتمین دوره بازی‌های جهانی آیواز 2017 از 9 تا 15 آذرماه در "ویلا رئال دسانتو آنتونیو" پرتغال برگزار می‌شود که این رقابت‌ها در بخش پاراتکواندو از 12 آذرماه به مدت 3 روز پیگیری خواهد شد. تیم ملی پاراتکواندو کشورمان که از ابتدای آبان‌ماه تمرینات خود را در آکادمی ملی المپیک کرده روز پنجشنبه (9 آذرماه) راهی پرتغال می‌شوند.

سرمربی تیم‌ملی پاراتکواندو کشورمان در رابطه با شرایط هوگوپوشان پیش از اعزام به این دوره از رقابت‌ها گفت: پس از بازگشت از مسابقات جهانی و با پشت سر گذاشتن استراحتی چند روزه اردو را آغاز کردیم و تا چهارشنبه (8 آذرماه) تمرینات تیم ادامه خواهد داشت.

وی افزود: خدا را شکر تمرینات خوبی را پشت سرگذاشتیم و آسیب‌های جزئی را نیز برطرف کردیم. بازی‌های جهانی آیواز با توجه به گرید بالایی که دارد از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و بچه‌ها عزم خود را جزم کرده‌اند تا با استفاده از تجربیات خود در این رقابت‌ها خوشرنگ‌ترین مدال را کسب نمایند.

خانلرخانی با اشاره به نتایج کسب شده در مسابقات قهرمانی جهان تصریح کرد: از نتایج کسب شده در این رقابت ها راضی نیستم اما با توجه به اینکه در مسابقات پاراتکواندو محدودیتی برای تعداد شرکت کنندگان یک تیم وجود ندارد تیم‌های دیگر تکواندوکاران بیشتری را در اختیار داشتند و این در حالی بود که ما تنها 5 نماینده داشتیم.

سرمربی تیم‌ملی پارتکواندو کشورمان اینطور ادامه داد: مهدی پوررهنما در این رقابت‌ها مبارزات استثنایی را به نمایش گذاشت و مقتدرانه قهرمان شد. سعید صادقیان‌پور دیگر نماینده کشورمان به هوگوپوش روسی باخت که در مسابقات آسیایی او را شکست داده بود و احمد نریمانی نیز با وجود اینکه در نیمه نهایی آسیایی بازیکن قزاق را با اختلاف زیاد از پیش رو برداشت اما در این مسابقات نتیجه را واگذار کرد.

وی خاطر نشان ساخت: همچنین شب پیش از مسابقات کلاس بندی محمود جعفرزاده که یکی از امیدهای کسب مدال طلا برای ما بود را تغییر دادند و اعتراض ما هم بی تاثیر بود با این حال با همکاری فدراسیون پیگیر این موضوع هستیم تا این بازیکن به کلاس قبلی خود برگردد و با افرادی که شرایط مشابه او را دارند مبارزه کند. عزیزی هم در راند اول از ضربه‌ای خطا استفاده کرد و با وجود اینکه مشکلی برای حریف کره‌ای او ایجاد نشد اصغر بازنده علام شد. تکواندوکار کره‌ای به دلیل اینکه از قوانین به خوبی آگاهی نداشت تصور می‌کرد اگر تکواندوکار ایران بازنده اعلام شود او در مرحله بعد می‌تواند مبارزه کند و با این تصور غلط هم خودش و هم نماینده ایران را محروم کرد. 

خانلرخانی افزود: رقابت‌های قهرمانی کشور نیمه دوم آذرماه برگزار می‌شود و انشاالله با هدف پشتوانه سازی تکواندوکاران مستعد را به تیم تزریق خواهیم کرد.

سرمربی تیم‌ملی پاراتکواندوی کشورمان در پایان گفت: تیم‌های ترکیه، آذربایجان، روسیه، قزاقستان و مغولستان از حریفان خوب ما هستند. امیدوارم نمایندگان کشورمان توانایی خود را در این رقابت‌ها به نمایش بگذارند تا با کسب مدال طلا 60 امتیاز دیگر به اندوخته‌های خود در رنکینگ اضافه نمایند.

نویسنده مطلب: مهیار نجف پور

مهیار  نجف پور

پاسخ دهید

هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...