گفت‌وگو با 5 ملی‌پوش پاراتکواندوی ایران در بازی‌های جهانی آیواز

گفت‌وگو با 5 ملی‌پوش پاراتکواندوی ایران در بازی‌های جهانی آیواز

تیم‌ملی پاراتکواندو کشورمان با ترکیب 5 نفره محمود جعفرزاده، مهدی پوررهنما، سعید صادقیان‌پور، احمد نریمانی و اصغر عزیزی از روز یکشنبه (12 آذرماه) مبارزات خود را در هفتمین دوره بازی‌های جهانی آیواز آغاز می‌کند.

هفتمین دوره بازی‌های جهانی آیواز 2017 از 9 تا 15 آذرماه در "ویلا رئال دسانتو آنتونیو" پرتغال برگزار می‌شود که این رقابت‌ها در بخش پاراتکواندو از 12 آذرماه به مدت 3 روز پیگیری خواهد شد و ایران با 5 نماینده در این رقابت‌ها رو در روی حریفان خود قرار می‌گیرد.

در ادامه گفت‌و‌گوی روابط عمومی فدراسیون تکواندو با 5 نماینده کشورمان را می‌خوانید:

جعفرزاده: برای کسب بهترین نتیجه تمام تلاشم را می‌کنم

محمود جعفرزاده هوگوپوش وزن75- کیلوگرم تيم ملي پاراتكواندوي ايران در خصوص شرايط خودش و تيم اظهار داشت: از 7 آبان‌ماه تمرینات خود برای حضور در بازی‌های جهانی آیواز آغاز کرده و روزانه دو نوبت تمرین فنی و بدنسازی را پشت سر گذاشتیم و خدا را شکر همگی به آمادگی مطلوبی رسیده‌ایم.

کاپیتان تیم‌ملی پاراتکواندو با اشاره به نتیجه‌ای که در مسابقات قهرمانی جهان 2017 کسب کرد گفت: در این دوره از رقابت‌ها کلاس بندی من را تغییر دادند و متاسفانه با توجه به اینکه تمرینات خوبی را پشت سر گذاشته و از آمادگی بالایی برخوردار بودم اما موفق به کسب مدال نشدم.

وی افزود: حضور در میادین بین‌المللی بسیاری را تجربه کرده‌ام و از هیچ کدام آنها دست خالی برنگشتم اما در این رقابت‌ها و با توجه به اینکه روز پیش از مسابقات این موضوع را اعلام کردند نتوانستم خود را با شرایط هماهنگ سازم. امیدوارم با توجه به پیگیری‌های که فدراسیون انجام می‌دهد به کلاس قبلی خود بازگردم و در همان کلاس مبارزه کنم.

دارنده مدال برنز بازی‌های جهانی آیواز 2015 در رابطه با سطح این دوره از مسابقات اذعان داشت: راجع به حریفانم در این کلاس شناختی ندارم اما تلاش خود را می‌کنم تا بهترین نتیجه را کسب کنم.پوررهنما: بازی‌های آیواز هم سطح رقابت‌های جهانی است

مهدی پوررهنما هوگوپوش تیم ملی پاراتکواندو که در بازی‌های جهانی آیواز 2015 مدال طلا را کسب کرد در خصوص شرایطش پيش از آغاز هفتمین دوره این رقابت‌ها گفت: بعد از مسابقات جهانی از ناحیه زانوی چپ آسیب داشتم اما خدا را شکر بهتر شدم و از لحاظ بدنی آمادگی لازم برای حضور در این رقابت‌ها را کسب کردم.

وی با اشاره به کسب عنوان فنی ترین بازیکن در رقابت‌های جهانی افزود: در این دوره از مسابقات قهرمانی جهان موفق شدم برای نخستین بار در رشته پاراتکواندو به عنوان نماینده ایران لقب فنی‌ترین بازیکن را بدست آورم و قطعا حس شیرینی را برای من به همراه داشت. کسب این عنوان را مدیون کادرفنی و هم تیمی‌هایم هستم چراکه من در کنار آنها این عنوان را بدست آوردم.

پوررهنما در رابطه با سطح بازی‌های آیواز خاطر نشان ساخت: با توجه به اینکه در این رقابت‌ها از تمامی کشورها شرکت می‌کنند سطح فنی مبارزات بالا است و پاراتکواندوکاران نامدار جهانی در آن حضور دارند.چ

پوررهنما در پایان گفت: همه برای کسب بالاترین امتیاز در این رقابت‌ها ظاهر می‌شوند و من نیز با توجه به اینکه در میدان‌های زیادی حضور داشتم از آمادگی خوبی برخوردارم.صادقیان پور: با نتیجه خوب مزد زحمات کادر فنی را می‌دهم

سعید صادقیان‌پور هوگوپوش وزن 61- کیلوگرم کشورمان با بیان اینکه تمرینات خوبی را پشت سر گذاشته‌اند گفت: روزانه دو نوبت تمرین فشرده را پشت سر گذاشتیم و با توجه به اینکه برای شرکت در رویداد‌های مختلف در اردو حضور داشتیم آمادگی مطلوبی را کسب کردیم.

نماینده کشورمان اینطور ادامه داد: حریفانم را به خوبی می‌شناسم و با تلاشی که داشته‌ا‌م برای کسب بهترین عنوان در این رقابت‌ها حضور پیدا می‌کنم. خدا را شکر از نظر روانی نیز آمادگی لازم را کسب کرده‌ام.

وی در پایان گفت: در این مدت تمام توانایی خود را به کار گرفته‌ام و انشاا... با بدست آوردن خوشرنگ‌ترین مدال پاسخ زحمات کادرفنی را به بهترین شکل می‌دهم.


عزیزی: هدفم کسب مدال طلا است

اصغر عزیزی پاراتکواندوکار وزن 75+ کیلوگرم در بازی‌های جهانی آیواز در رابطه با شرایط خود پیش از حضور در این دوره از رقابت‌ها گفت: اردوی کوتاهی را برای شرکت در این رقابت ها که در آن تمامی قهرمانان و نامداران مطرح جهانی حضور دارند پشت سر گذاشتیم و فازهای مختلف تمرینی را اجرا کردیم تا انشاا... با نتیجه خوب و دست پر بازگردیم. 

هوگوپوش کشورمان که پیش از این طلای بازی‌های آیواز 2015 را در کارنامه خود ثبت کرده است تصریح کرد: این رقابت‌ها با توجه به اینکه به صورت بازی‌ها برگزار می‌شود سطح فنی بالایی دارد و من در دوره قبل موفق شدم با اقتدار تمامی حریفانم را از پیش رو بردارم و قهرمان شوم. در این دوره نیز برای تکرار قهرمانی دوره گذشته حضور پیدا می‌کنم.

وی با بیان اینکه برای کسب بهترین نتیجه در این رقابت‌ها شرکت می‌کند در پایان گفت: هیچ مسابقه ای را نمی توان پیش بینی کرد اما همه ما برای کسب بهترین نتیجه تلاش می‌کنیم و از همه مردم می‌خواهم برای ما دعا کنند تا در این میدان سربلند شویم.نریمانی: برای جبران نتیجه مسابقات جهانی تلاش کردم

احمد نریمانی نماینده پاراتکواندو کشورمان در وزن 75+ کیلوگرم در خصوص میزان آمادگی خود پیش از حضور در بازی‌های‌ جهانی آیواز گفت: تمرینات خوبی را پشت سر گذاشتیم و با کمک کادرفنی به آمادگی لازم رسیده‌ایم. امیدوارم بتوانیم خوشرنگ‌ترین مدال‌ها را در این رقابت‌ها به نام ایران ثبت نماییم.

وی افزود: در مسابقات جهانی نتوانستم نتیجه‌ای که شایسته است را کسب کنم، تمام تلاشم را می کنم در این بازی‌ها جبران کرده و بهترین عنوان را بدست آورم.

پاراتکواندوکار کشورمان در پایان خاطر نشان ساخت: با تدابیری که کادرفنی اندیشیده بودند برای حضور در مسابقات جهانی آمادگی کاملی داشتم اما متاسفانه با توجه به شرایطی که برای دیگر هم تیمی‌هایم اتفاق افتاد من نیز از نظر روحی تحت تاثیر قرار گرفتم، انشاالله در این مسابقات طلایی می‌شوم.

نویسنده مطلب: مهیار نجف پور

مهیار  نجف پور

پاسخ دهید

هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...