پوررهنما: تکواندو مرا انتخاب کرد

پوررهنما: تکواندو مرا انتخاب کرد

مهدی پوررهنما در گفتگو با سایت کمیته بین المللی پارالمپیک از برنامه های آینده خود برای حضور در پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو سخن گفته و نیز عنوان کرده که وی تکواندو را انتخاب نکرده بلکه این تکواندو بوده که او را برگزیده است.

به نقل از سایت کمیته ملی پارالمپیک، سایت IPC از مهدی پوررهنما به عنوان «گردباد ایرانی» یاد کرده و این پاراتکواندوکار ایرانی که در وزن ۷۵+ کیلوگرم و کلاس K۴۴ مبارزه می کند را شکست ناپذیر دانسته است.

نماینده پاراتکواندوی کشورمان قصد دارد جواز حضور در پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو را کسب کند، جایی که این رشته برای نخستین بار اجرا می شود.

پور رهنمای ۲۲ ساله تا به حال شش مدال جهانی را بدست آورده که چهار مدال طلایی بوده است. همچنین سه عنوان قهرمانی آسیایی نیز در کارنامه دارد. او سال ۲۰۱۷ را با تصاحب مدال طلا در رقابت های آیواز به پایان برد. این پیروزی و همچنین ۱۰۰ امتیاز طلای جهان باعث شد او با اختلاف ۱۵۰ امتیازی با دومین نفر رنگینک در صدر جدول قرار بگیرد.

پوررهنما با اشاره به جایگاهش در رنکینگ گفت: موفقیت نهایی در پارالمپیک ۲۰۲۰ حاصل می شود؛ چنانچه شما به بازی‌های پارالمپیک راه پیدا نکنید، این رده بندی معنایی ندارد.

پور رهنما در هر تورنمنتی که شرکت کرده برنده از میدان خارج شده است. تنها شکست او مربوط به سال ۲۰۱۲ می شود که این تکواندوکار مقابل «ماگومدزاگیر ایسالدیبیروف» روس شکست خورد. بر اساس گزارش سایت کمیته بین المللی پارالمپیک، گردباد ایرانی هیچ حریفی را دست کم نمی گیرد.

وی گفت: بسیار خوشحالم که این رشته پیشرفت چشمگیری داشته است و امیدوارم پارتکواندو روزی به یک رویداد همه گیر جهانی بدل شود.

رمز موفقیت این ورزشکار به جدول تمرینی فشرده او بازمی گردد که فدراسیون تکواندوی ایران برایش در نظر گرفته است. این ورزشکار در فاصله سه ماه به آغاز یک رویداد، روزانه دو جلسه تمرین می کند.

پاراتکواندوکار طلایی کشورمان گفت: من قدرتمندترین ورزشکار نیستم بلکه باید برای پیروزی از مغزم استفاده کنم. سعی می کنم هر سال شیوه مبارزه ام را عوض کنم چون رقبای من با دیدن فیلم های مبارزاتم، شگردهای من را آنالیز می‌کنند.

وی افزود: شما تنها تمرین نمی کنید و یک تیم هستید؛ هم تیمی ها و کادر فنی تیم را تحسین می کنم، کسب موفقیت‌ها را مدیون کادرفنی و هم تیمی‌هایم هستم چراکه من در کنار آنها این عنوان را بدست آوردم. درست است که مبارزه به صورت انفرادی است اما من اعتقاد دارم که تنها نیستم.

پور رهنما این رشته را از سنین نوجوانی آغاز کرده و نخستین مدال این پدیده تکواندو در رقابت های جهانی و زمانی که تنها ۱۶ سال سن داشت، مدال برنز بود.

پاراتکواندوکار وزن 75+ کیلوگرم کشورمان در پایان گفت: تکواندو مرا انتخاب کرد نه من تکواندو را. پدرم هر روز مرا به تمرین می برد، به نظاره تمریناتم می نشست و اگر می باختم اعتراض می کرد. او حتی زمانی که برنده می شدم هم به من گفت اشتباه کارم کجا بود.

نویسنده مطلب: مهیار نجف پور

مهیار  نجف پور

پاسخ دهید

هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...