نمایندگان کشورمان حریفان خود را شناختند

نمایندگان کشورمان حریفان خود را شناختند

برای دیدن به ادامه مطلب مراجعه فرمایید .

مراسم قرعه‌کشی بیست و سومین دوره مسابقات قهرمانی جهان 2017، ساعت 13 (به وقت تهران) امروز (پنجشنبه) برگزار و نمایندگان کشورمان حریفان خود را شناختند.

 

به گزارش روابط عمومی فدراسیون تکواندو، بیست و سومین دوره مسابقات قهرمانی جهان از روز شنبه (3 تیرماه) به مدت 7 روز و با حضور 973 تکواندوکار از 183 کشور در سالن «تی‌وان آرنا» موجو برگزار می‌شود.

مراسم قرعه کشی این دوره از رقابت‌ها دقایقی پیش با حضور دکتر چو رییس فدراسیون جهانی تکواندو، سرپرستان و کادرفنی تیم‎های حاضر در این رویداد در هتل «تی رول» موجو برگزار و 8 نماینده کشورمان در گروه مردان و 6 ملی‌پوش در بخش زنان رقبای خود را شناختند.

گروه مردان///

«وزن اول/ تعداد شرکت کننده: 67 نفر»

آرمین هادی‌پور تکواندوکار وزن 54- کیلوگرم کشورمان در نخستین گام باید «آنشومن پاراشار» نماینده هندوستان را از پیش رو بردارد و در صورت پیروزی به مصاف برنده دیدار سنگاپور و اتیوپی برود.


«وزن دوم/ تعداد شرکت کننده: 87 نفر»

در وزن 58- کیلوگرم فرزان عاشورزاده پس از یک دور استراحت، در نخستین گام باید رو در روی برنده دیدار ترکمنستان و سودان قرار بگیرد.


«وزن سوم/ تعداد شرکت کننده: 91 نفر»

در وزن 63- کیلوگرم میرهاشم حسینی در دور اول با «عمر حجامی» از مراکش مبارزه دارد. در دور دوم نیز می‎بایست یکی از تکواندوکاران اسپانیا، آمریکا و گویان را از پیش رو بردارد.


«وزن چهارم/ تعداد شرکت کننده: 91 نفر»

ابوالفضل یعقوبی در وزن 68- کیلوگرم پس از یک دور استراحت ابتدا باید با برنده دیدار ترکمنستان و سودان مبارزه کند.


«وزن پنجم/ تعداد شرکت کننده: 87 نفر»

مسعود حجی زواره هوگوپوش وزن 74- کیلوگرم ابتدا با قرعه استراحت رو به رو است و در نخستین گام باید به مصاف موریس و مالت برود.


«وزن ششم/ تعداد شرکت کننده: 69 نفر»

پوریا عرفانیان در وزن 80- کیلوگرم در مبارزه نخست «باربوسا الویس» از پورتریکو را پیش رو دارد و در دور دوم باید برنده دیدار روسیه و توباگو را شکست دهد.


«وزن هفتم/ تعداد شرکت کننده: 51 نفر»

در وزن 87- کیلوگرم سعید رجبی ابتدا باید «دافید ساندرس» نیوزیلندی را از پیش رو بردارد و در صورت راهیابی به مرحله بعد می‌بایست با برنده دیدار هند و کوبا مبارزه کند.


«وزن هشتم/ تعداد شرکت کننده: 49 نفر»

اما در وزن 87+ کیلوگرم سجاد مردانی تکواندوکار سنگین وزن کشورمان پس از یک دور استراحت در نخستین گام باید با برنده پیکار استرالیا و فنلاند مبارزه کند.

گروه زنان///

«وزن دوم/ تعداد شرکت کننده: 48 نفر»

ناهید کیانی در وزن 49- کیلوگرم کشورمان در دور نخست با «هدی ایت اوآلی» از مراکش دیدار می ‌کند و در صورت پیروزی به مصاف «یاسمینا عزیز» از فرانسه نایب قهرمان اروپا 2014 و دارنده مدال نقره و برنز گرندپری 2015 خواهد رفت.


«وزن چهارم/ تعداد شرکت کننده: 60 نفر»

طیبه پارسا در وزن 57- کیلوگرم در اولین دیدار «دیومانده باناسا» از ساحل عاج دارنده مدال برنز قهرمانی آفریقا 2012 و 2014 را پیش رو دارد و پس از آن رو در روی برنده دو دیدار هند و بلژیک قرار می‌گیرد.


«وزن پنجم/ تعداد شرکت کننده: 50 نفر»

در وزن 62- کیلوگرم کیمیا علیزاده نماینده کشورمان است که در دور نخست به مصاف «فرناندا آگویر» از شیلی می‎رود و پس از آن باید «آشلی کرایولد» از کانادا دارنده مدال برنز قهرمانی پان آمریکا 2016 را شکست دهد.


«وزن ششم/ تعداد شرکت کننده: 34 نفر»

ملیکا میرحسینی تکواندوکار وزن 67- کیلوگرم در دور اول با «سینجه شریا» هندوستان مبارزه می‌کند و در ادامه رو در روی «تاتار نور» نماینده ترکیه دارنده مدال برنز المپیک ریو 2016، نقره قهرمانی جهان 2015، نقره و برنز گرندپری 2015 و نقره قهرمانی اروپا 2016 قرار می‌گیرد.


«وزن هفتم/ تعداد شرکت کننده: 39 نفر»

در وزن 73- کیلوگرم زهرا پوراسماعیل ابتدا باید «استله واندر» از فرانسه دارنده مدال طلای قهرمانی اروپا 2013 را شکست دهد و سپس باید با یکی از نمایندگان ایتالیا، اکوادور و هلند مبارزه کند.


«وزن هشتم/ تعداد شرکت کننده: 37 نفر»

اکرم خدابنده در وزن 73+ کیلوگرم نیز در گام نخست باید «نوسا ووجینویس» نماینده اسلوونی را از پیش رو بردارد و در صورت پیروزی باید با یکی از تکواندوکاران کانادا، مکزیک و تونگا مبارزه کند.

وزن‌کشی این مسابقات یک روز قبل از مبارزات تکواندوکاران، از ساعت 5:30 تا 7:30 صبح (به وقت تهران) در سالن محل برگزاری مسابقات انجام خواهد شد.

تیم ملی کشورمان در بخش مردان با هدایت مهدی بی باک (سرمربی)، علیرضا نصر آزادانی و هادی افشار (مربی) و در بخش زنان با هدایت مهرو کمرانی (سرمربی) و فاطمه صفرپور و ریحانه فولادی (مربی) در این دوره از رقابت‌ها حضور پیدا کردند.

گفتنی است؛ این رقابت‌های G12 است که به نفر اول 120 امتیاز، نفر دوم 72 امتیاز، نفرات سوم 43.20 امتیاز در راستای کسب سهمیه المپیک تعلق می‌گیرد.

برنامه رقابت‌های تکواندوکاران کشورمان در بیست و سومین دوره مسابقات قهرمانی جهان 2017///

شنبه (3 تیرماه)
وزن 54- کیلوگرم: آرمین هادی پور

یکشنبه (4 تیرماه)
وزن 49- کیلوگرم: ناهید کیانی
وزن 74- کیلوگرم: مسعود حجی زواره

دوشنبه (5 تیرماه)
وزن 67- کیلوگرم: ملیکا میر حسینی
وزن 68- کیلوگرم: ابوالفضل یعقوبی

سه شنبه (6 تیرماه)
وزن 58- کیلوگرم: فرزان عاشورزاده
وزن 73+ کیلوگرم: اکرم خدابنده

چهارشنبه (7 تیرماه)
وزن 73- کیلوگرم: زهرا پور اسماعیل
وزن 87- کیلوگرم: سعید رجبی
وزن 87+ کیلوگرم: سجاد مردانی

پنج شنبه (8 تیرماه)
وزن 57- کیلوگرم: طیبه پارسا
وزن 63- کیلوگرم: میرهاشم حسینی

جمعه (9 تیرماه)
وزن 62- کیلوگرم: کیمیا علیزاده
وزن 80- کیلوگرم: پوریا عرفانیان

 

نویسنده مطلب: مهیار نجف پور

مهیار  نجف پور

پاسخ دهید

هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است.
ارسال نظر برای این مطلب غیر فعال شده است!