محل تبلیغ شما
«موجو» میزبان تاریخ ساز مسابقات قهرمانی جهان

«موجو» میزبان تاریخ ساز مسابقات قهرمانی جهان

برای دیدن به ادامه مطلب مراجعه فرمایید .

شهر "موجو" کره‌جنوبی با میزبانی بیست و سومین دوره مسابقات قهرمانی جهان که بیشترین شرکت کننده را در طول دوره‌های گذشته دارد، تاریخ ساز می‌شود.

 

به گزارش روابط عمومی فدراسیون تکواندو، بیست و سومین دوره مسابقات قهرمانی جهان از 3 تیرماه به مدت 7 روز و به میزبانی "موجو" کره‌جنوبی برگزار می‌شود. این رقابت‌ها که بزرگترین رویداد تکواندو محسوب می‌شود با ثبت نام 973 تکواندوکار از 183 کشور در نوع خود بی نظیر است و بیشترین شرکت کننده در طول دوره‌های گذشته را به خود اختصاص داده است.

پیش از این نیز مسابقات قهرمانی جهان 2009 به میزبانی دانمارک با حضور 928 هوگوپوش از 142 کشور برگزار شد به عنوان بزرگترین رویداد جهانی به شمار می‌آمد اما اکنون جام بیست و سوم از آن پیشی گرفته است و موجو لحظه شماری خود را برای این میزبانی بزرگ که علاوه بر ورزشکاران، 796 نفر از کادر تیم‌ها و 100 داور بین‌المللی را پذیرا خواهد بود، آغاز کرده است.

مراسم افتتاحیه و اختتامیه این رویداد برای نشان دادن اتحاد تکواندو با اجرای نمایش تیم‌های ITF و WTF همراه است. همچنین با اعلام فدراسیون جهانی تکواندو، کیمیا علیزاده به عنوان پرچم‌دار مراسم افتتاحیه این دوره از مسابقات انتخاب شده است. حمل پرچم فدراسیون جهانی همزمان با رونمایی از لوگوی جدید WTF می باشد. 


 در مراسم اختتامیه نیز مسابقه تیمی مختلط که برای نخستین بار در فینال گرندپری 2016 به میزبانی "باکو" آذربایجان انجام شد، برگزار می‌گردد.

مسابقات قهرمانی جهان برای نخستین بار با حمایت دکتر "اون یونگ کیم" از سال 1973 در "سئول" کره‌جنوبی با حضور 200 تکواندوکار از 19 کشور کار خود را آغاز کرد و اکنون پس از 44 سال "موجو" برای نخستین بار میزبان این رقابت‌ها است.

بیست و سومین دوره این رقابت‌ها در حالی از 6 روز دیگر شروع می‌شود که از 24 مدال آور المپپکی تکواندو تنها سه نفر از آنها غایب این مسابقات هستند و شاهد مبارزات بهترین تکواندوکاران جهان برای کسب 120 امتیاز این مسابقات خواهیم بود.

گفتنی است؛ این دوره از مسابقات در سالن «تی‌وان آرنا» در جنوب غرب کره‌جنوبی برگزار می‌شود و تاکنون امکانات لازم با هدف برگزاری هرچه بهتر پیکارها و همچنین جایگاه اختصاصی برای تمرینات در نظر گرفته شده است.

نویسنده مطلب: مهیار نجف پور

مهیار  نجف پور

پاسخ دهید

هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است.
ارسال نظر برای این مطلب غیر فعال شده است!