جلسه هماهنگی بیست و نهمین یونیورسیاد ورزشی دانشجویان جهان برگزار شد

جلسه هماهنگی بیست و نهمین یونیورسیاد ورزشی دانشجویان جهان برگزار شد

برای دیدن به ادامه مطلب مراجعه فرمایید .

 

جلسه هماهنگی بیست و نهمین یونیور سیاد ورزشی دانشجویان جهان روز گذشته (دوشنبه) در کمیته ملی المپیک برگزار شد.

 

به گزارش روابط عمومی فدراسیون تکواندو و به نقل از روابط عمومی فدراسیون ملی ورزش های دانشگاهی، این نشست با حضور مهندس کیومرث هاشمی رییس کمیته ملی المپیک روسا و مسئولین فدراسیون‌های اعزامی به این رقابت‌ها و به منظور هماهنگی و تبادل نظر در خصوص نفرات (کادر فنی و ورزشکاران) کاروان های اعزامی به بازی‌های یونیورسیاد دانشجویان جهان 2017 - چین تایپه برگزار گردید.

بنابر این گزارش در ابتدای این نشست دکتر دهخدا رییس فدراسیون ملی ورزشهای دانشگاهی ضمن تشکر از توجه ویژه کمیته ملی المپیک و فدراسیون های ورزشی به ورزش دانشجویی، با بیان اینکه نگاه ما هم همانند سیاست ورزش کشور مبنی بر حضور کیفی در رویدادهای برون مرزی در حوزه ورزش دانشجویی می باشد گفت: با نظر هیات رییسه فدراسیون ورزش‌های دانشگاهی و کمیته فنی و برگزاری جلسات متعدد تصمیم گرفته شد، با توجه به سطح این رویداد و بررسی‌های به عمل آمده در خصوص رشته های یونیورسیاد و کسب بهترین نتیجه در بازی‌های المپیک دانشجویان جهان، هشت رشته را برای حضور در یونیورسیاد 2017 چین تایپه انتخاب کردیم که امیدوارم با حمایت مسئولین و فدراسیون های ورزشی بتوانیم حضوری موفق در رویداد پیش رو داشته باشیم.

مهندس هاشمی ضمن ارزیابی حضور کاروان ایران در دوره‌های گذشته این بازی‌ها گفت: وظیفه کمیته ملی المپیک حمایت از این رویداد است و همانند سایر ادوار در خدمت فدراسیون ورزش دانشجویی خواهد بود.

وی خاطر نشان کرد: با توجه به این که نگاه کمیته ملی المپیک به این رقابت‌ها مانند سایر مسابقات ورزشی کشور می‌باشد امیدواریم که با حمایت فدراسیون‌های مربوطه بتوانیم نسبت به دوره های قبل در تعداد مدال و جایگاه نتایج بهتری را کسب نماییم.

هاشمی افزود: فدراسیون‌ها باید نگاه ویژه ای به ورزش دانشجویی داشته باشند چون اکثر قهرمانان ما دانشجو هستند و با همدلی و هم فکری در این زمینه می‌توانیم کاروان خوبی را به این رویداد بزرگ جهانی اعزام کنیم.

وی با تاکید بر اهمیت این مسابقات اظهار داشت: ما رقابت‌های ورزشی دانشجویی را بخشی از برنامه کمیته ملی المپیک قرار داده‌ایم و اهتمام ویژه‌ای نسبت به آن داریم چراکه با سرمایه گذاری در این بخش کمک ویژه‌ای به ورزش ملی خواهد شد.

در ادامه نیز روسا و نمایندگان فدراسیو‌نهایی که رشته‌های آنها در یونیورسیاد حضور دارند ضمن اعلام حمایت از تیم‌های ورزشی خود در این رقابت‌ها، گزارشی از برنامه‌های خود در خصوص برگزاری اردوها، آماده‌ی سازی ورزشکاران، نحوه همکاری‌ها برای حضور پر قدرت دانشجویان به این رویداد بیان کردند.

گفتنی است؛ دکتر اصغر رحیمی رییس مرکز نظارت بر تیم‌های ملی‌، دکتر علی نژاد، سیدمحمد پولادگر، پوریا، دکتر مرادی روسای فدراسیو‌ن‌های ووشو، تکواندو، بدمینتون، وزنه برداری، افشار دوست دبیر کل فدراسیون والیبال، رودکی مدیر تیم‌های ملی جودو، بشیریان، دکتر دادگان، دکتر علیزاده، دکتر پورکیانی، دکتر قراخانلو، دکتر نصیرزاده و خانم دکتر صفاری اعضای هیات رییسه فدراسیون دانشگاهی در این نشست حضور داشتند.

بیست و نهمین دوره یونیورسیاد تابستانی دانشجویان جهان 28 مرداد تا 8 شهریور ماه در چین تایپه برگزار می شود.

 

نویسنده مطلب: مهیار نجف پور

مهیار  نجف پور

پاسخ دهید

هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است.
ارسال نظر برای این مطلب غیر فعال شده است!