پومسه روهای پایتخت بر سکوی قهرمانی ایستادند

پومسه روهای پایتخت بر سکوی قهرمانی ایستادند

برای دیدن به ادامه مطلب مراجعه فرمایید .

در پایان دوازدهمین دوره مسابقات پومسه قهرمانی کشور، تیم تهران توانست برای ششمین سال متوالی کاپ قهرمانی از آن خود نماید، اصفهان عنوان نایب قهرمانی را کسب کرد و همدان الف بر سکوی سوم قرار گرفت.

 

به گزارش روابط عمومی فدراسیون تکواندو، دوازدهمین دوره مسابقات پومسه قهرمانی کشور در گروه مردان از صبح روز گذشته(یکشنبه) با حضور 341 پومسه‌رو از 26 استان آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اصفهان، اردبیل، البرز، ایلام، بوشهر،‌ تهران، خراسان جنوبی، خراسان‌رضوی، خوزستان، زنجان، سمنان، فارس، قزوین، قم، کردستان، کرمانشاه، کهگیلویه و بویراحمد، گلستان، گیلان، لرستان، مازندران، مرکزی، همدان و یزد در «سالن امام‌ علی (ع)» دانشگاه آزاد اسلامی همدان و به میزبانی هیات تکواندو استان برگزار شد.

این دوره از مسابقات در دو بخش انفرادی و تیمی برگزار که در بخش انفرادی، رده های سنی کمتر از 12 سال، 12 تا 14 سال، 15 تا 17 سال، 18 تا 30 سال، 31 تا 40 سال، 41 تا 50 سال و 51 تا 60 سال، بالای 61 سال و در بخش تیمی (3 نفره)، رده سنی کمتر از 14 سال، 15 تا 17 سال، 18 تا 30 سال و بالای 31 سال بر روی شیاپ‌چانگ رفتند.

همچنین در بخش پومسه ابداعی (انفرادی) تکواندوکاران در رده های سنی کمتر از 14 سال، 15 تا 17 سال، 18 تا 30 سال و بالای 31 سال با یکدیگر به رقابت پرداختند.

در پایان این دوره از مسابقات، مردان پومسه‌رو تهرانی با کسب 6 مدال طلا، 5 نقره، 4 برنز و 61 امتیاز برای ششمین سال متوالی بر سکوی قهرمانیایستادند، اصفهانی‌ها با 4 مدال طلا، 5 نقره، 5 برنز و 48 امتیاز نایب قهرمان شدند و تیم همدان الف با 3 مدال طلا، یک نقره، 2 برنز و 26 امتیاز سوم شد.

تیم‌های البرز، مازندران، گیلان، خراسان‌رضوی و سمنان نیز به ترتیب در جایگاه چهارم تا هشتم قرار گرفتند.

همچنین از سوی کمیته برگزاری مسابقات برترین‌های این دوره از مسابقات به شرح ذیل معرفی شدند:

بهترین سرپرست: عبدالمجید نظم ده (البرز)
بهترین مربی: حمید نظری (تهران)
بهترین داوران: علیرضا میرزایی (مازندران) و سیدجواد موسوی (زنجان)
تیم اخلاق: فارس
بازیکن پهلوان: احسان کلاسنگیانی (گلستان)
فنی‌ترین بازیکن: علی سلمانی (اصفهان)

نویسنده مطلب: مهیار نجف پور

مهیار  نجف پور

پاسخ دهید

هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است.
ارسال نظر برای این مطلب غیر فعال شده است!