محل تبلیغ شما
4 مدال طلا، نقره و برنز حاصل تلاش تکواندوکاران تا پایان روز دوم

4 مدال طلا، نقره و برنز حاصل تلاش تکواندوکاران تا پایان روز دوم

برای دیدن بر روی متن بالا کلید فرمایید .

 

 

در پایان یازدهمین روز رقابت‌های المپیک ناشنوایان در "سامسون" ترکیه، تکواندوکاران کشورمان موفق به کسب 4 مدال طلا، نقره و برنز شدند.

 

به گزارش روابط عمومی فدراسیون تکواندو، بیست و سومین دوره مسابقات المپیک ناشنوایان 2017 از روز سه شنبه (27 تیرماه) آغاز و امروز (یکشنبه) به پایان می‌رسد. این رقابت ها در بخش تکواندو با حضور 118 تکواندوکار(زن و مرد) از 22 کشور طی 3 روز و در دو بخش پومسه و کیوروگی پیگیری می‌شود.

تکواندوکاران ملی پوش ناشنوای کشورمان تا پایان روز دوم مسابقات تکواندو موفق به کسب 4 مدال رنگارنگ(یک طلا، یک نقره و دو برنز) برای کشورمان شدند.

در گروه مردان علی موسوی در وزن 58- کیلوگرم و بهزاد امیری در وزن 68- کیلوگرم و در گروه زنان نسیبه شهبازی در وزن 67- کیلوگرم و مونا شیری در وزن 67+ کیلوگرم به عنوان نمایندگان کشورمان در روز نخست بر روی شیاپ‌چانگ رفتند.

علی موسوی در وزن 58- کیلوگرم، در مرحله نخست برابر حریف ازبکستانی خود با نتیجه 27 بر 16 به برتری دست یافت. او در دیدار یک‌چهارم نهایی 20 بر 13 نتیجه را به حریف قزاق خود واگذار کرد. موسوی که هنوز می ‌توانست به کسب مدال برنز امیدوار باشد در جدول شانس مجدد با شکست (27 بر 15) برابر نماینده روسیه از دور رقابت‌ها کنار رفت و شانس کسب مدال برنز را از دست داد.

بهزاد امیری در وزن 68- کیلوگرم در گام نخست حریف افغانستانی خود را 30 بر 7 شکست داد و به مرحله بعد صعود کرد، او در مبارزه دوم نتیجه را 23 بر 14 به حریف روسی خود واگذار کرد. امیری در جدول شانس مجدد برابر حریفی از جمهوری آذربایجان توانست نتیجه را 21 بر یک به نفع خود به پایان برساند و در دیدار رده بندی با برتری 22 بر 12 مقابل نماینده کره جنوبی صاحب مدال برنز شد.

نسیبه شهبازی در وزن 67- کیلوگرم در دیدار نخست با نتیجه 16 بر 11 هوگوپوش چینی را شکست داد، در دیدار نیمه نهایی با برتری قاطعانه مقابل نماینده ترکیه و در حضور تماشاگران پرشور میزبان، با نتیجه 24 بر 11 پیروز و راهی فینال شد. شهبازی در فینال این رقابت‌ها با نتیجه 10 بر 6 نماینده کرواسی را از پیش رو برداشت و صاحب گردن آویز طلا شد.

در وزن 67+ کیلوگرم نیز مونا شیری در گام نخست به مصاف تکواندوکار چین رفت و با نتیجه 21 بر 13 او را شکست داد و به مرحله نیمه‌نهایی صعود کرد. شیری که در دومین مبارزه حریفی از قزاقستان را از پیش رو ‌داشت، با انصراف این ورزشکار به دلیل آسیب دیدگی به فینال مسابقات راه یافت.

نماینده شایسته کشورمان در فینال این رقابت‌‌ها با نتیجه 15 بر 9 مغلوب حریف میزبان شد و بر سکوی نایب قهرمانی ایستاد.

پیش از این و در بخش پومسه انفرادی نیز مریم خدابنده موفق به کسب مدال برنز شده است. 

گفتنی است؛ امروز (یکشنبه) و در روز پایانی فاطمه منتظری (وزن 49- کیلوگرم)،‌ مرضیه خوش احوال (وزن 57- کیلوگرم)، محمد زعفرانی (وزن 80- کیلوگرم) و مسعود رزاقی (وزن 80+ کیلوگرم) به عنوان نمانیدگان تکواندوی کشورمان به مصاف حریفان خود می‌روند.

نویسنده مطلب: مهیار نجف پور

مهیار  نجف پور

پاسخ دهید

هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است.
ارسال نظر برای این مطلب غیر فعال شده است!