بی باک: پشتوانه سازی را در راس برنامه‌های خود قرار داده‌ایم/ ازتجربیات گذشته استفاده می‌کنیم

بی باک: پشتوانه سازی را در راس برنامه‌های خود قرار داده‌ایم/ ازتجربیات گذشته استفاده می‌کنیم

برای دیدن بر روی متن بالا کلید فرمایید .

 

سرمربی تیم‌ملی تکواندو کشورمان گفت: می‌خواهیم با حضور نفرات با استعداد در رویدادهای مختلف امتیاز میان تمامی ملی پوشان تقسیم شود تا همواره سه تکواندوکار کشورمان در میان 30 نفر برتر 4 وزن المپیکی حضور داشته باشند.

 

تیم‌ملی تکواندو کشورمان از 18 تیرماه تمرینات خود را برای شرکت در نخستین مرحله مسابقات کسب سهمیه المپیک (گرندپری 2017) که با حضور تکواندوکاران برتر دنیا در "مسکو" روسیه برگزار می‌شود در دو نوبت صبح و بعدازظهر پیگیری کرد و بامداد فردا (سه شنبه) راهی این کشور می‌شود.

مهدی بی باک سرمربی تیم‌ملی کشورمان در خصوص برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته برای حضور در این مسابقات و رویدادهای پیش‌رو به روابط عمومی فدراسیون تکواندو گفت: برای دومین دوره است که برای کسب سهمیه بازی‌های المپیک باید مسیری خاص را طی کرد و در مسابقات گرندپری شرکت کنیم.

بی باک ادامه داد: در سال 2017 سه مرحله مسابقه گرندپری را در کشورهای روسیه، مراکش، انگلستان و همچنین مرحله فینال را در ساحل عاج پیش رو داریم. به طور میانگین هر 37 روز باید در این رویداد حضور داشته باشیم و رنکینگ ملی پوشان را هم در میان 32 نفر برتر حفظ کنیم. مسابقات گرندپری ویژگی‌های خاص خودش را دارد و ما برای قرار گرفتن در این مسیر و کسب نتیجه مورد نظر برنامه‌ریزی ویژه‌ای انجام داده‌ایم.

وی افزود: تلاش می کنیم تکواندوکاران در فاصله‌های زمانی مناسب و بر اساس رنکینگ در رویدادهای مختلف مبارزه کنند تا فرصت کسب امتیاز برای تمام ملی پوشان به یک میزان وجود داشته باشد، تنها به نفرات با رنکینگ بالا برای حضور در مسابقات فکر نمی کنیم. می‌خواهیم حداقل دو نماینده در میان 8 نفر نخست رنکینگ و یک نفر میان 30 تکواندوکار برتر جهان داشته باشیم تا انشاا... در هر وزن شاهد حضور حداقل 3 هوگوپوش باشیم.

بی‌باک تصریح کرد: شرایط خاص این مسابقات ایجاد می کند که همواره مراقب باشیم تا بچه‌ها از لحاظ بدنی خسته نشده و آسیب نببیند. همچنین تکواندوکارانی که آمادگی لازم را دارند بتوانند در روید‌ادهای مختلف و با فواصل زمانی مناسب شرکت کنند تا انشاا... شاهد پیشرفت روزافزون تکواندوی کشورمان باشم. برای پشتوانه سازی در وزن‌های مختلف احتیاج به زمان داریم و تمام تلاش ما این است که با میدان دادن به جوانان و تکواندوکاران مستعد بتوانیم پشتوانه‌های مناسبی داشته باشیم.

وی با اشاره به حضور در نخستین دوره «جام ریاست فدراسیون جهانی» در آسیا گفت: برنامه اولیه ما پس از شرکت در مسابقات گرندپری حضور در تورنمنت روسیه بود ولی با توجه به اهمیت جام ریاست و اینکه در مسابقات قهرمانی آسیا 2018 هر تیم می‌تواند علاوه بر ترکیب کامل خود مدال آوران این رویداد را نیز به همراه داشته باشد، تصمیم گرفتیم در این رویداد نیز با اضافه کردن چند ملی‌پوش جدید شرکت کنیم.

سرمربی تیم‌ملی تکواندو کشورمان در پایان افزود: امیدوارم با همدلی و استفاده از تجربیات بزرگان این رشته ورزشی بتوانیم بیش از پیش در اعتلای این رشته گام برداشته و برای کشورمان افتخار آفرینی کنیم.

 

نویسنده مطلب: مهیار نجف پور

مهیار  نجف پور

پاسخ دهید

هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است.
ارسال نظر برای این مطلب غیر فعال شده است!