محل تبلیغ شما
راهکارهای مواجهه با اختلاف سلیقه ورزشکار و مربی

راهکارهای مواجهه با اختلاف سلیقه ورزشکار و مربی

برای دیدن بر روی متن بالا کلید فرمایید .

 

پیشنهاداتی برای ورزشکارانی که مربیان خود را دوست ندارند:

همیشه این امکان وجود دارد که در طول دوران ورزشی، حداقل در یک مقطع، از مربی خود خوشتان نیاید، علت این حس می تواند به خاطر روش مربیگری یا تصمیمات مورد نظر مربی و یا شخصیت این مربی باشد. قبل از تعویض و یا ترک تیم خود، این مطالب را مطالعه بفرمایید.

اول این که قرار نیست که شما همیشه از همه خوشتان بیاید و همچنین، قرار نیست که همه هم همیشه از شما خوششان بیاید. این نکته ای است که در طول کل زندگیتان، باید با آن کنار بیایید و فقط مختص این تیم و این مربی نیست. شما همیشه این امکان را ندارید که از شرایط بد فرار کنید، بلکه گاهی اوقات باید بمانید و شرایط را بهتر کنید؛ گاهی اوقات باید تحمل کنید تا بتوانید تغییری در شرایط ایجاد کنید.

دوم این که در هر رابطه بین بازیکن و مربی؛ کمی فراز و نشیب وجود دارد. بیشتر اوقات، قصد مربی فقط این است که شما بهتر شوید. این کار مربی است و این کار را به روشی که فکر می کند درست است، انجام می دهد. حالا، فقط به این دلیل که شما با روش انتخابش موافق نیستند، دلیل نمی شود که از این روش، سودی عایدتان نشود. شاید تصمیم مربی شما را عصبانی کند، ولی او در حال تلاش است که شما را به سمت بازی بهتر سوق بدهد.


در صورتی که مربی خود را دوست ندارید، قضاوت منصفانه در مورد او داشته باشید.

وقتی قرار است که خودتان را به دقت بررسی کنید، قضاوت منصفانه یکی از سخت ترین کارهای امکان پذیر به نظر می‌رسد. یک قدم به عقب بردارید و موقعیت را به بهترین وجهی که می‌توانید، بی طرفانه بررسی کنید. چه چیزهایی در مورد مربی وجود دارد که نمی‌توانید تحمل کنید. به خاطر این نیست که وقتی که خیلی حال و حوصله تمرین سنگین ندارید، مربی شما را به کار و تلاش سخت مجبور می کند؟ یا به این دلیل نیست که جلوی بهانه گیری های شما را می گیرد؟ یا آیا ممکن است که به این دلیل باشد که شما را در ترکیب اصلی تیم نمی گذارد؟

اگر پاسخ یکی از این سؤالات مثبت باشد، شاید مشکل از مربی نباشد، شاید ناراحتی شما فقط به این دلیل است که از چیزهایی که مربی می خواهد به شما انتقال دهد، خوشحال نیستید. اگر فکر می کنید که مربی، شما را مسخره و تحقیر می کند، در این صورت این یک مشکل واقعی است و باید به آن رسیدگی کنید. این موضوع را همیشه به خاطر داشته باشید که ممکن است شما خیلی حساس باشید، اگر خودتان نمی توانید به درستی قضاوت کنید که آیا مشکل از حساس بودن شماست یا اشکال از مربی است، از کسانی که به آنها اعتماد دارید، سوال کنید.

در صورتی که مربی خود را دوست ندارید، سعی کنید تا علت مشکل را بفهمید. در بیشتر مواقع، مربیان سعی می کنند که بهترین کار در حد توان خود را انجام دهند، تا بازیکنانشان بهترین عملکرد خود را داشته باشند. با این حال، امکان دارد که شما روش مورد استفادۀ مربی خود را دوست نداشته باشید، ولی باز هم سعی کنید که از بالا به موضوع نگاه کنید تا متوجه شوید که مربی شما چه قصدی دارد؟ اگر مطمئن نیستید، سؤال کنید. وقت بگیرید و مشکلات را با او در میان بگذارید.

توصیه های مربی را بپذیرید، یک روش برای این که بفهمید کاری که مربی انجام می دهد مفید است یا خیر، این است که با او نجنگید و بپذیرید که قبول کنید. این روش مفید است؛ حتی اگر که به آن عادت نداشته باشید. شاید مربی بهتر از شما می داند؛ بنابراین، کارهایی که می گوید را انجام دهید. به مربی وقت بدهید، سپس بهتر متوجه می شوید که او خوب است یا خیر.

به خودتان کمی وقت بدهید تا در سیستم مربی جا بیفتید. اگرتصمیم گرفتید مربی را باور کنید یا او را قبول کردید، تمام سعی خودتان را بکنید.

نویسنده مطلب: مهیار نجف پور

مهیار  نجف پور

پاسخ دهید

هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است.
ارسال نظر برای این مطلب غیر فعال شده است!