11 مدال رنگارنگ برای تکواندوکاران دانشجو ایران/ قهرمانی ملی‌پوشان تکواندو در مسابقات جهانی

11 مدال رنگارنگ برای تکواندوکاران دانشجو ایران/ قهرمانی ملی‌پوشان تکواندو در مسابقات جهانی

برای دیدن بر روی متن بالا کلید فرمایید .

ششمین و آخرین روز از رقابت های تکواندو دانشجویان جهان در بیست و نهمین دوره بازی های یونیورسیاد 2017 دقایقی پیش به پایان رسید و پرونده تیم تکواندو تیم دانشجویان کشورمان در دو بخش پومسه و کیوروگی با کسب 4 مدال طلا، یک نقره و 6 برنز بسته شد.

 

به گزارش روابط عمومی فدراسیون تکواندو، بیست و نهمین دوره بازی‌های یونیورسیاد 2017 با حضور 7639 ورزشکار از 142 کشور جهان و در 21 رشته ورزشی از روز جمعه – 27 مردادماه به مدت 13 روز در "چین تایپه" تایوان در حال برگزاری است، رقابت های تکواندو که از روز یکشنبه (29 مردادماه) در بخش پومسه آغاز شده بود امروز (جمعه) با اتمام مبارزات کیوروگی به پایان رسید.

تیم ملی تکواندو زنان و مردان دانشجویان ایران که برای حضور در این رقابت‌ها در دو بخش کیوروگی و پومسه با 18 تکواندوکار راهی "چین تایپه" شده بود در پایان با کسب 4 مدال طلا، یک نقره و 6 برنز در مجموع عنوان نایب قهرمانی را به خود اختصاص داد.

کره جنوبی با 6 مدال طلا، 5 نقره و یک برنز قهرمان و ترکیه با 2 مدال طلا، یک نقره و یک برنز سوم شد.

در بخش کیوروگی مردان ملی‌پوشان شایسته کشورمان توانستند نیمی از مدال‌ها طلا را به خود اختصاص دهند و همچنین یک مدال نقره کسب کنند و جایگاه اول را به نام خود ثبت نمایند. تیم‌های روسیه با 2 مدال طلا و 2 برنز در رده دوم و تیم آذربایجان با یک طلا، یک نقره، 3 برنز در جایگاه سوم قرار گرفت.

مدال آوران///
طلا: آرمین هادی‌پور، هادی تیران ولی پور، میرهاشم حسینی و سعید رجبی
نقره: رامین حسین قلی زاده
برنز: -

بدون مدال///
سیدحسین احسانی، امیرحسین امیدی و فرشاد قیاس شندی

مردان تکواندوکار کشورمان با هدایت سیدنعمت خلیفه به عنوان سرمربی و رضا ایمان‌زاده و محمدتقی خضرایی به عنوان مربی در این رقابت‌ها حضور پیدا کرده‌اند.


در گروه زنان تیم ملی کشورمان که با 4 هوگوپوش در این رقابت‌ها حضور پیدا کرده بود موفق به کسب دو مدال برنز توسط ناهید کیانی و ملیکا میرحسینی شد.

مدال آوران///
طلا: - 
نقره: -
برنز: ناهید کیانی و ملیکا میرحسینی

بدون مدال///
طیبه پارسا و فاطمه مصطفایی

هدایت نماینده کشورمان در این رقابت‌ها برعهده ندا زارع به عنوان سرمربی است.


 




همچنین در بخش پومسه مردان و بخش انفرادی مهدی جمالی موفق به کسب مدال برنز شد و تیمی پومسه سه نفره مردان و تیم دو نفره نیز مدال برنز را کسب کردند.


 



در بخش زنان نیز فاطمه حسام مدال برنز را کسب کرد و تیم سه نفره از کسب مدال بازماند و تیم دو نفره نیز مدال برنز را بدست آورد.


 



هدایت تیم زنان برعهده فاطمه اسد پور به عنوان سرمربی است و احمد اخلاقی نیز سرمربی تیم مردان می‌باشد.

نویسنده مطلب: مهیار نجف پور

مهیار  نجف پور

پاسخ دهید

هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است.
ارسال نظر برای این مطلب غیر فعال شده است!