نونهالان تکواندو طلایه داران آینده ساز

نونهالان تکواندو طلایه داران آینده ساز

برای دیدن بر روی متن بالا کلید فرمایید .

 

 

 

عنوان قهرمانی تیم ملی تکواندو نونهالان در رقابت‌های جهانی نویدبخش آینده‌ای روشن برای این رشته است.

 

به گزارش روابط عمومی فدراسیون تکواندو، سومین دوره مسابقات جهانی تکواندو نونهالان از دوم تا پنجم شهریورماه به میزبانی "شرم الشیخ" مصر برگزار شد و تیم ایران در پایان این مسابقات با کسب سه مدال طلا، پنج نقره، یک برنز و با ۱۰۶ امتیاز در مجموع دختران و پسران به عنوان قهرمانی رسید. این قهرمانی در حالی بدست آمد که تیم پسران در جایگاه دوم و تیم دختران در رده سوم مسابقات قرار گرفتند.

برنامه ریزی مناسب، استفاده از مربیان کاربلد و برگزاری لیگ‌های مستمر در رده‌های سنی پایه را می‌توان از عوامل موفقیت تیم نونهالان در پیکارهای جهانی دانست.

تکواندو از جمله رشته‌های رزمی است که مسابقات رسمی و بین المللی آن همه ساله در رده‌های سنی مختلف برگزار می‌شود و برنامه ریزان این رشته هم برای اعزام تیم‌های ملی در هر دو بخش مردان و بانوان در این سال​‌ها کوشش کرده اند.

در کنار این موفقیت نباید از نتایج دختران تکواندوکار به سادگی عبور کرد. بعد از قهرمانی دختران نوجوان در مسابقات جهانی سال گذشته در کانادا، نوبت به مدال آوری نونهالان در مسابقات جهانی مصر رسید. این موضوع می‌تواند راه گشای برخی مشکلات تیم ملی تکواندو بانوان باشد.

موفقیت در رده‌های پایه تضمین کننده تیم ملی بزرگسالان در آینده است به شرط آنکه از این دارایی​‌ها بتوان به خوبی بهره برد و قدر داشته‌ها را دانست.

نویسنده مطلب: مهیار نجف پور

مهیار  نجف پور

پاسخ دهید

هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است.
ارسال نظر برای این مطلب غیر فعال شده است!