محل تبلیغ شما
تکواندوی ایران دوباره سر بلند کرد

تکواندوی ایران دوباره سر بلند کرد

برای دیدن بر روی متن بالا کلید فرمایید .

 

 

نونهالان تکواندوی ایران با اقتدار بر قله تکواندوی دنیا تکیه زدند تا ثابت شود تکواندوی ایران دارای استعدادهای ارزشمندی است که در صورت توجه می‌توانند در آینده‌ای نزدیک حتی فاتح سکوهای بین‌المللی بزرگ‌تر شوند.

 

در پایان مسابقات تکواندوی نونهالان جهان، ایران با کسب سه مدال طلا، پنج نقره و یک برنز بالاتر از تایلند، ترکیه و روسیه توانست عنوان نخست جدول امتیازی را به نام خود ثبت نماید.

این در حالی بود که تیم پسران ایران با کسب یک مدال طلا و سه نقره نایب‌ قهرمان دنیا شد و دختران تکواندوکار با کسب دو طلا، دو نقره و یک برنز روی سکوی سوم دنیا ایستادند.

برای تیم پسران امیرارسلان خانزاده مدال طلا گرفت و شایان رستمی، صدیق رحیمی‌نیا و امیررضا قاسمی سه مدال نقره کسب کردند. در تیم دختران نیز غزل سلطانی و معصومه رنجبر موفق به کسب مدال ارزشمند طلا شدند، یلدا رنجبر و مبینا کلیوند مدال‌های نقره را به دست آوردند و نازنین تنکابنی نیز تنها برنز کاروان نونهالان تکواندوی ایران را به دست‌آورد تا با احتساب نتیجه مجموع تیم ایران توانست در رده نخست جدول امتیازی قرار بگیرد، به جرات می‌توان گفت این قهرمانی حاصل برنامه‌ریزی مناسب، استفاده از مربیان کاربلد و برگزاری لیگ‌های مستمر در رده‌های سنی پایه است.


 استمرار در برگزاری رقابت‌های کشوری در رده‌های نونهالان و برنامه‌ریزی برای اعزام این رده تکواندو به مسابقات مهم بین‌المللی را هم باید از دیگر عوامل کسب این موفقیت عنوان کرد. اما نکته قابل تأمل‌تر در این رقابت ها درخشش دختران تکواندوی ایران در مصر بود، درخششی که تاثیر بسیاری در کسب عنوان قهرمانی داشت.

دختران تکواندوی ایران ثابت کردند که اگر میدان‌دیده شوند آن وقت جلوی هیچ حریفی کم نخواهند آورد. کسب پنج مدال ارزشمند جهانی توسط آنها نوید ظهور نسلی را در تکواندوی بانوان می‌دهد که باید منتظر درخشش‌های آینده آنها در رقابت‌های مهم‌تر و اصلی‌تر جهانی بود. با کسب این موفقیت بزرگ، تکواندو دوباره سر بلند کرد و حالا می‌تواند با پشتوانه این نونهالان و استعدادهای ارزشمند دوباره چشم به سکوهای المپیک و جهانی داشته باشد.

نویسنده مطلب: مهیار نجف پور

مهیار  نجف پور

پاسخ دهید

هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است.
ارسال نظر برای این مطلب غیر فعال شده است!