زینال حسینی: نوجوانان آینده تکواندو را بیمه خواهند کرد/ رشد چشمگیر تکواندو در استان ها قابل ملاحظه است

زینال حسینی: نوجوانان آینده تکواندو را بیمه خواهند کرد/ رشد چشمگیر تکواندو در استان ها قابل ملاحظه است

برای دیدن بر روی متن بالا کلید فرمایید .

 

 

رییس کمیته مسابقات فدراسیون تکواندو گفت: مسابقات قهرمانی کشور نوجوانان در حالی به پایان رسید که حضور پدیده‌های نوظهور تکواندو را در آن شاهد بودیم و با مبارزات جذابی که به نمایش گذاشتند نشان دادند که تکواندو در سراسر کشور رشد چشمگیری داشته و باید منتظر نسل جدیدی در تکواندو باشیم.

 

به گزارش روابط عمومی فدراسیون تکواندو، بیست و هشتمین دوره مسابقات قهرمانی کشور نوجوانان پسر و بیست و دومین این رقابت‌ها در بخش دختران به مدت 4 روز و با حضور بیش از 550 هوگوپوش به میزبانی شایسته استان فارس برگزار شد.

سید حسین زینال حسینی رییس کمیته مسابقات فدراسیون تکواندو در خصوص این دوره از رقابت ها به روابط عمومی فدراسیون تکواندو گفت: هوگوپوشان مستعدی در این مسابقات حضور داشتند و مبارزات حساس و نفس گیری را پشت سر گذاشتند.

وی افزود: این رقابت‌ها در حالی به مدت 4 روز پیگیری شد که در گروه پسران تعیین و پیش بینی سکونشینان کار دشواری بود. در این دوره از مسابقات 9 مدال طلا میان استان‌ها مختلف توزیع شد که این نشان می دهد تمامی استان‌ها برای کسب مدال طلا می‌جنگند و با آمادگی کامل حضور پیدا کردند.

رییس کمیته مسابقات در ادامه تصریح کرد: این مسابقات در حالی در گروه پسران به پایان رسید که شاهد بودیم مدال آوران آسیایی یا حتی جهانی مقابل چهره های ناشناخته نتیجه را واگذار می کردند و این امر نشان می دهد که تکواندو در حال بازیکن سازی است و هیچ تکواندوکاری حاشیه امنیت ندارد.

زینال حسینی با اشاره به مبارزات دختران در این دوره از رقابت‌ها گفت: در گروه دختران با توجه به نزدیکی رقابت‌ها، امتیازات از اهمیت ویژه‌ای برخوردار بود. باوجود اینکه دختران مازندرانی 4 مدال طلا را در اختیار داشتند و 6 مدال دیگر در میان استان‌های دیگر توزیع شده بود اما در بخش امتیازی تیم قهرمان تنها دو امتیاز با تیم البرز اختلاف داشت.

وی در ادامه افزود: حضور مربیان سرشناس و استفاده هیات های استانی از مربیان اسبق تیم های ملی در کادر فنی، باعث ایجاد انگیزه در میان دیگر تکواندوکاران شده بود و این مهم نشان دهنده این امر است که تکواندو تنها در اردوهای تیم‌ملی خلاصه نمی‌شود و ما همیشه دستمان برای انتخاب بازیکن پر است و بهترین‌ها را انتخاب می‌کنیم.

رییس کمیته مسابقات تصریح کرد: قطعا مدال آوران این رقابت‌ها منتظر هستند تا در مسابقات انتخابی ورود به اردوی تیم‌ملی از مدالی که برای استان خود کسب کرده اند دفاع نمایند. در ادامه نیز حتما یک دوره رقابت‌های آزاد را برگزار خواهیم کرد تا افرادی که به هر دلیل نتوانستند در این پیکارهای حضور داشته باشند شانس خود را امتحان کنند.

زینال حسینی در پایان با اشاره به میزبانی شایسته هیات تکواندو استان فارس گفت: این استان پس از 30 سال میزبانی این دوره از رقابت‌ها را برعهده گرفت و خدا را شکر از عهده این کار به خوبی برآمد و مسئولین استان با همدلی تمام تلاش خود را برای آماده سازی و تامین امکانات به منظور برگزاری هرچه بهتر مسابقات به کار گرفتند. قطعا این میزبانی در رشد و توسعه تکواندو این استان تاثیرات زیادی داشته و باعث می‌شود هوگوپوشان این استان در مسابقات آینده با قدرتمندی بیشتری حضور پیدا کنند.

نویسنده مطلب: مهیار نجف پور

مهیار  نجف پور

پاسخ دهید

هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است.
ارسال نظر برای این مطلب غیر فعال شده است!