اسدپور: برای کسب بهترین نتیجه به ترکمنستان می‌رویم/ باید تلاش کنیم تا تاثیر سلیقه داوری را به حداقل برسانیم

اسدپور: برای کسب بهترین نتیجه به ترکمنستان می‌رویم/ باید تلاش کنیم تا تاثیر سلیقه داوری را به حداقل برسانیم

برای دیدن بر روی متن بالا کلید فرمایید .

 

 

فاطمه اسدپور سرمربی تیم پومسه گفت: مدت زمانی کوتاهی را برای آماده سازی در اختیار داشتیم ولی با توجه به تجربه خوب ملی پوشان پومسه رو کشورمان به نتایج خوش بین هستیم.

 

 

رقابت‌های پومسه در پنجمین دوره بازی‌های داخل سالن و هنرهای رزمی 2017، 31 شهریورماه در سالن ورزشی «تکواندو» عشق آباد "ترکمنستان" برگزار می‌شود. فاطمه اسدپور سرمربی تیم‌ملی پومسه اعزامی به این دوره از رقابت‌ها در خصوص آمادگی تیم به روابط عمومی فدراسیون تکواندو گفت: بلافاصله پس از رقابت‌های انتخابی از روز سوم مردادماه تمرینات خود را با 3 نفر در مرکز جهانی تکواندو آغاز کردیم و با توجه به مدت زمان کمی که در اختیار داشتیم روزانه دو تا سه نوبت تمرین را در نظر گرفتیم تا انشاا... بتوانیم در این رقابت‌ها خوش بدرخشیم.

وی با اشاره به مدت زمانی که برای شرکت در بازی‌های یونیورسیاد 2017 در کنار ملی پوشان حضور نداشت تصریح کرد: با توجه به اینکه به مدت 20 روز در کنار مرجان سلحشوری و نرگس میناخانی نبودم این نفرات تمرینات خود را زیر نظر آتوسا فرهمند پیگیری کردند.

اسدپور افزود: از 15 شهریورماه آخرین مرحله اردوی آماده سازی خود را آغاز کردیم و خدا را شکر بچه‌ها از نظر فنی آمادگی مطلوب را کسب کردند و امیدوارم بتوانند در روز مسابقات بهترین اجرای خود را به نمایش بگذارند.

سرمربی تیم‌ملی پومسه با بیان اینکه از نفرات با تجربه در این رقابت‌ها بهره می‌برند خاطر نشان ساخت: تمامی بچه‌ها از تجربه خوبی در میادین جهانی و آسیایی برخوردارند و به نظرم همین امر به آنها کمک زیادی می‌کند تا بتوانند نتیجه‌ای که شایسته آنها است را کسب نمایند.

وی در پاسخ به این سوال که سطح فنی این مسابقات را چطور ارزیابی می‌کند؟ گفت: با توجه به اینکه نخستین دوره است در این بازی‌ها حضور پیدا می‌کنیم نسبت به شرایط مسابقات شناختی نداریم اما قطعا مسابقاتی که در سطح آسیا و اقیانوسیه برگزار می‌شود از سطح فنی بالایی برخوردار است و همیشه شاهد بودیم رقبای مطرح ایران در قاره آسیا حضور دارند.

اسدپور این طور ادامه داد: با توجه به اینکه رقابت‌ها به روش تک‌حذفی برگزار می‌شود، قطعا کار سختی پیش رو خواهیم داشت اما بچه‌ها تمام تلاش خود را به کار گرفته‌اند. 

سرمربی جوان و موفق پومسه کشورمان با اشاره به داوری‌ها در این رشته اظهار داشت: متاسفانه قضاوت در مسابقات پومسه سلیقه‌ای است و این امر همیشه نتایج را تغییر می‌دهد و ما باید تلاش کنیم به حدی اختلاف امتیاز را بالا ببریم تا سلیقه داور تاثیرگذار نباشد. در بازی‌های یونیورسیاد نیز با وجود اینکه بچه ها دقت بالایی داشتند اما با توجه به نظر داوران نتیجه تغییر کرد و از کسب مدال بازماندیم و این در حالی است که در بخش اجرا قطعا دو صدم اختلاف مربوط به سلیقه داوری می شود نه ضعف فنی بازیکنان!

وی در پایان گفت: 30 شهریورماه قرعه‌کشی انجام می‌شود و روز بعد از قرعه‌کشی نیز نمایندگان کشورمان به مصاف رقبای خود می‌روند تا نتیجه زحمات خود را بگیرند. با توجه به تمریناتی که پشت سر گذاشتیم خوشبین هستم که می توانیم نتیجه خوبی را رقم بزنیم.

 

نویسنده مطلب: مهیار نجف پور

مهیار  نجف پور

پاسخ دهید

هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است.
ارسال نظر برای این مطلب غیر فعال شده است!