کمرانی: امیدوارم بچه‌ها توانایی خود را به رخ حریفانشان بکشند/ برای حضور در گرندپری‌های پیش رو برنامه داریم

کمرانی: امیدوارم بچه‌ها توانایی خود را به رخ حریفانشان بکشند/ برای حضور در گرندپری‌های پیش رو برنامه داریم

برای دیدن بر روی متن بالا کلید فرمایید .

 

 

مهرو کمرانی سرمربی تیم‌ملی تکواندو زنان کشورمان گفت: خوشبختانه با توجه به اینکه بچه‌ها از اردوی جهانی در کنار ما حضور دارند به سبک و شیوه تمرینات آشنا هستند و ما نیز سعی کردیم نقاط ضعف آنها که در مسابقات مختلف منجر به عدم نتیجه گیری شده را برطرف نماییم.

 

مهرو کمرانی سرمربی تیم‌ملی بانوان اعزامی به پنجمین دوره بازی‌های هنرهای رزمی در خصوص شرایط تیم پیش از اعزام به این دوره از رقابت‌ها به روابط عمومی فدراسیون تکواندو گفت: اردوی کوتاه مدتی را با 4 هوگوپوش در مرکز جهانی پشت سر گذاشتیم که البته تعداد نفرات سهمیه‌ای است که از سوی کمیته المپیک برای ما تعیین شده بود. خدا را شکر تمرینات منظم و خوبی را پشت سر گذاشتیم و خوشبختانه این بچه ها از اردوی جهانی در کنار ما حضور داشتند و با سبک و روش تمرینات آشنا هستند و امیدوارم با جدیتی که از خود نشان دادند بتوانند عملکرد قابل توجهی را در بخش تکواندو رقم بزنند.

وی افزود: تیم جوانی را در اختیار داریم اما خدا را شکر بچه ها در این 7 ماه با حضور در میادین مختلف و تورنمنت‌های بین‌المللی تجربیات خوبی کسب کردند.

کمرانی با اشاره به امتیاز المپیکی این رقابت‌ها گفت: این رقابت‌ها G1 است و نمایندگان کشورمان با کسب مدال طلا می‌توانند 10 امتیاز المپیکی کسب نمایند. این امتیازات قطعا برای بچه‌های ما از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است به ویژه ناهید که در این مدت توانسته جایگاه خود را در رنکینگ جهانی ارتقا دهد و فکر می‌کنم کسب این امتیازات به او کمک کند تا بتواند جواز حضور در رقابت‌های گرندپری را کسب نماید.

سرمربی جوان و خوش سابقه کشورمان که این روزها توانسته برای تیم‌ملی بانوان کشورمان روزهای درخشانی را رقم بزند تصریح کرد: در این اردو سعی کردیم نقاط ضعف تکواندوکاران را که با حضور در مسابقات مختلف به آن پی بردیم از بین ببریم. نفرات خوبی را در اختیار داریم که بدون حاشیه تمرینات خود پیگیری می‌کنند و اگر بخواهند و خود را باور کنند می‌توانند جز بهترین‌های دنیا باشند.


 وی در پاسخ به این سوال که پیش بینی می کند دختران کشورمان در این رقابت ها چه نتیجه ای کسب می کنند؟
گفت: خدا را شکر دختران ما از لحاظ فنی در جایگاه خوبی هستند و امیدوارم توانایی و استعداد خود را به رخ حریفان بکشند و بتوانند خوشرنگ‌ترین مدال این رقابت‌ها را کسب کنند.

کمرانی در ادامه با اشاره به مهمترین رقیب ایران در این مسابقات گفت: قطعا کره‌جنوبی با توجه به سرمایه گذاری که در بخش بانوان انجام داده است در این رقابت‌ها نیز قدرتمند ظاهر شده و از حریفان اصلی ما به حساب می‌آید اما بچه‌های ما نیز هیچ چیز کم ندارند و در تورنمنت بین‌المللی ازبکستان شاهد بودیم که زهرا شجاعی عملکرد خوبی برابر نماینده کره داشت و اگر در فینال آسیب نمی‌دید موفق می‌شد مدال طلایی این رقابت‌ها را کسب نماید.

وی با اشاره به آمادگی خوبی که نمایندگان کشورمان دارند افزود: فاطمه مداحی، ناهید کیانی، طیبه پارسا و پریسا جوادی در این مدت عملکرد خوبی داشتند و به خوبی پیشرفت را در خود احساس می‌کنند. ناهید در بازی‌های یونیورسیاد 2017 برابر مدال آوران المپیکی و جهانی موفق شد بهترین نتیجه را رقم زده و خود را ارزیابی کند و به نظرم نتیجه بسیار خوبی کسب کرد هرچند که معتقدم اگر با تمام توانایی خود کار می‌کرد می توانست طلای این رقابت‌ها بدست آورد.


 سرمربی تیم‌ملی بانوان کشورمان خاطرنشان ساخت: فاطمه مداحی از تکواندوکارانی است که فنی عمل می‌کند و قدرت انفجاری در ضربات صورت دارد و با توانایی که دارد به نظرم می‌تواند خوش بدرخشد. طیبه پارسا نیز از قدرت بدنی خوبی برخوردار است و در ضربات صورت کاملا غیرقابل پیش بینی عمل می‌کند و به نظرم فرد خوبی برای جایگزینی کیمیا در این وزن است. پریسا جوادی نیز در این مدت توانایی خود را نشان داده و خوشبختانه در زمین بی ترس مبارزه می‌کند و به نظرم این ویژگی است که برای هر تکواندوکاری لازم است.


کمرانی در پاسخ به این سوال که آیا برنامه‌ای برای حضور در مسابقات جایزه بزرگ دارند یا خیر؟ گفت: در حال حاضر اکرم خدابنده و زهرا پوراسماعیل دو نماینده بانوان ایران هستند که جواز شرکت در رقابت‌های گرندپری را دارند. زهرا برای نخستین سال است که در رده‌سنی بزرگسالان شرکت می‌کند و با توجه به اینکه در دو دوره از رقابت‌هایی که پشت سر گذاشتیم از کسب مدال بازماند در خود ضعف می‌بیند، این در حالی است که من اصلا اینطور فکر نمی‌کنم و معتقدم او تنها با 20 درصد توانایی خود مبارزه می‌کند. من از رده‌سنی نونهال با او همراه بودم و بازیکنی نبود که استرس داشته باشد و اگر در این رده نیز بتواند بر این موضوع غلبه کند توانایی این را دارد که در میان برترین‌های جهان قرار بگیرد همانطور که در حال حاضر نیز جایگاه سیزدهم رنک را در اختیار دارد. اکرم هم خودش خواست که مدت زمانی را در اختیار او قرار دهیم و امیدوارم با قدرت هرچه تمام بازگردد.


 وی افزود: پس از این مسابقات با کمیته فنی جلسه‌ای خواهیم داشت تا بچه‌هایی که می‌توانند در میان 30 تکواندوکار برتر جهان برای حضور در گرندپری قرار بگیرند با حضور در تورنمنت‌های مختلف امتیازات لازم را کسب نمایند. 

کمرانی با اشاره به شرایط کیمیا علیزاده نخستین بانوی مدال آور المپیکی کشورمان تصریح کرد: کیمیا ابتدا پای راست خود را به تیغ جراحی می سپارد، پس از آن نیز عمل دستش انجام می‌شود و خدا را شکر الان در شرایط خوبی به سر می‌برد. او همواره پافشاری می‌کند که در تمرینات حضور داشته باشد و استراحت را دوست ندارد چراکه همیشه با ورزش عجین بوده است و به نظرم با این انگیزه و روند درمانی که پشت سر گذاشته انشاا... در سال جدید شاهد حضور کیمیای تکواندو ایران در تمرینات خواهیم بود.


 سرمربی تیم‌ملی کشورمان با اشاره به آینده روشن تکواندو بانوان ایران گفت: خدا را شکر با سدشکنی کیمیا علیزاده دختران ایرانی به این باور رسیدند که از لحاظ فنی هیچ چیز کم ندارند و در آینده نه چندان دور شاهد درخشش آنها در میادین مختلف بین‌المللی و تصاحب سکوی جهانی توسط آنها خواهیم بود. 

وی در پایان اظهار داشت: تکواندوکارانی که خارج از اردوی تیم ملی هستند فکر نکنند که حضور در اردو‌ها دشوار است اما قطعا ماندن در اردو و کسب نتایج درخشان کار سختی خواهد بود. از تمامی دختران ایرانی می‌خواهم تلاش خود را به کار گیرند و مطمئن باشند اگر شایستگی های خود را ثابت نمایند به خوبی از آنها حمایت خواهد شد.

نویسنده مطلب: مهیار نجف پور

مهیار  نجف پور

پاسخ دهید

هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است.
ارسال نظر برای این مطلب غیر فعال شده است!