گفت‌و‌گو با مربی و 4 تکواندوکار تیم‌ملی کیوروگی زنان

گفت‌و‌گو با مربی و 4 تکواندوکار تیم‌ملی کیوروگی زنان

برای دیدن بر روی متن بالا کلید فرمایید .

 

 

تیم ملی تکواندو زنان کشورمان با ترکیب 4 نفره فاطمه مداحی، ناهید کیانی، طیبه پارسا و پریسا جوادی از روز دوشنبه (27 شهریورماه) مبارزات خود را در پنجمین دوره بازی‌های داخل سالن و هنرهای رزمی آسیا 2017 آغاز می‌کند.

 

به گزارش روابط عمومی فدراسیون تکواندو، در حالیکه پنجمین دوره بازی‌های داخل سالن و هنرهای رزمی آسیا 2017 در بخش کیوروگی با حضور 258 هوگوپوش از روز دوشنبه (27 شهریورماه) آغاز می‌شود تیم‌ملی تکواندو زنان کشورمان با ترکیبی 4 نفره در این رقابت‌ها حضور پیدا می‌کند تا بتواند برای کشورمان افتخارآفرینی کند.

در ادامه گفت‌و‌گوی روابط عمومی فدراسیون تکواندو با مربی این تیم و 4 نماینده کشورمان را می‌خوانید:

فولادی: امیدوارم بچه‌ها نتیجه زحمات خود را بگیرند

مربی تیم ملی زنان گفت: بلافاصله پس از بازی‌های یونیورسیاد 2017 تمرینات تیم در مرکز جهانی تکواندو آغاز شد خدا را شکر با توجه به مدت زمانی که در اختیار داشتیم بچه‌ها به آمادگی مطلوبی رسیدند.

ریحانه فولادی مربی تیم‌ملی تکواندوی کشورمان در رابطه با اردو و تمریناتی که اعضای تیم پشت سر گذاشتند گفت: تمرینات پرفشاری را پشت سر گذاشتیم و خدا را شکر از لحاظ روحی و روانی بچه‌ها شرایط خوبی دارند و تنها باید خود را باور کنند. دختران کشورمان با توجه به اینکه 7 ماه در اردوهای مختلف حضور داشتند اکنون از تجربه خوبی برخوردارند و امیدوارم شاهد درخشش آنها با کسب مدال طلا در این رقابت‌ها باشیم.

وی در ادامه افزود: سطح فنی این دوره از رقابت‌ها بالا است و تکواندوکاران خوبی در آن حضور دارند اما نمایندگان ما هم دست پر به استقبال حریفان می ‌روند و برای کسب بهترین نتیجه تمام تلاش خود را می‌کنند.

مربی تیم‌ملی تکواندو زنان با اشاره به تاثیر مثبت حضور تکواندکاران در تورنمنت و مسابقات مختلف گفت: بچه‌ها نسبت به قبل خیلی پیشرفت کردند و با مبارزه در میادین مختلف به خودباوری لازم رسیده‌اند و می‌دانند که هیچ چیز از تکواندوکاران طراز اول دنیا کم ندارند.

فولادی در رابطه با مهمترین حریفان تیم‌ملی زنان کشورمان افزود: با توجه به اینکه این بازی‌ها در سطح آسیا برگزار می‌شود و تکواندو در آسیا همیشه حرف اول را می زند کره جنوبی مهمترین رقیب ما در این رقابت‌ها به حساب می‌آید. 

وی در پایان خاطرنشان ساخت: بچه های ما از نظر فنی هیچ چیز کم ندارند و به آمادگی لازم رسیده‌اند. برای تمامی بچه‌ها آرزوی موفقیت می‌کنم و امیدوارم وقتی به استقبال آنها می‌روم همگی دست پر به ایران بازگردند.


 
مداحی: تمریناتم را طلایی انجام دادم

فاطمه مداحی گفت: در رقابت های مختلفی شرکت کردم و قطعا تجربه حضور در میادین بین المللی من را کمک می کند تا در این دوره نتیجه درخشانی کسب نمایم.

فاطمه مداحی تکواندوکار وزن 46- کیلوگرم کشورمان با اشاره به اردوی تیم‌ملی گفت: شرایطم به نسبت روز ورودم به اردو خیلی بهتر شده و با توجه به پیشرفتی که در این دوره داشتم اکنون در اوج آمادگی به سر می‌برم و برای مدال طلا در این رقابت‌ها حضور پیدا می‌کنم.

وی افزود: در 6 ماهه گذشته در مسابقات مختلفی شرکت کردم و قطعا تجربه حضور در این رقابت‌ها خیلی به من کمک خواهد کرد. همچنین حضور در این رویداد برای من اهمیت ویژه‌ای دارد چراکه با توجه به سطح فنی بالا این مسابقات می‌توانم خود را بیش از پیش مورد ارزیابی قرار بدهم.

مداحی در ادامه تصریح کرد: خدا را شکر از نظر روحی و روانی شرایط خوبی دارم، پیش از این تحت تاثیر جو سالن برگزاری مسابقات قرار می‌گرفتم اما اکنون با غلبه بر آن انشاا... می‌توانم موفق‌تر از قبل عمل کنم.

وی در پایان گفت: هدف بعدی من حضور در بازی‌های آسیایی 2018 و رقابت‌های قهرمانی آسیا است. تکواندو در بخش زنان همواره در حال پیشرفت است و به امید خدا برای المپیک بعدی شاهد حضور چند نماینده خواهیم بود. کیانی: از میان برداشتن حریفان نامدار کار دشواری نیست

ناهید کیانی گفت: در پنجمین دوره بازی‌های داخل سالن و هنرهای رزمی آسیا تنها به مدال طلا رضایت می‌دهم چراکه با تجربه‌ای که در این چندماهه اخیر کسب کردم متوجه شدم از میان برداشتن مدال آوران المپیک و جهانی کار سختی نیست و تنها باید حواس جمع مبارزه کرد.

ناهید کیانی تکواندوکار وزن 53- کیلوگرم کشورمان در روزهای پیش از اعزام به بازی‌های داخلی سالن و هنرهای رزمی آسیا 2017 گفت: بلافاصله پس از بازی‌های یونیورسیاد 2017 به تیم‌ملی ملحق شدم و خدا را شکر آمادگی خوبی کسب کردم.

وی در خصوص مهمترین رقبای خود در این دوره از رقابت‌ها گفت: سطح فنی رقابت‌ها بالاست و تمامی تیم‌ها با آمادگی کامل شرکت می‌کنند چراکه هیچ یک از تکواندوکاران دوست ندارد جایگاه خود را در رنکینگ از دست بدهد اما از میان آنها کره‌جنوبی، تایلند، چین و فیلیپین همواره هوگوپوشان خوبی را در ترکیب خود دارد.

نماینده وزن سومی کشورمان تصریح کرد: در این رقابت‌ها برای کسب مدال طلا با تمام وجود می‌جنگم چراکه متوجه شدم از میان برداشتن مدال آوران المپیک و جهان کار چندان سختی نیست و تنها باید فعل خواستن را صرف کرد و حتی یک لحظه هم غفلت نکرد.

کیانی اینطور ادامه داد: شاید در مسابقات گذشته حریفان خوبی را از میان برداشتم اما از عملکرد خودم راضی نیستم و دقیقا جایی که باید تلاشم را بیشتر می‌کردم تا نتیجه زحمتم را بگیرم با یک غفلت نتیجه را از دست دادم. در این رقابت‌ها از تجربیات دوره گذشته خود استفاده می‌کنم و جای حسرت و پشیمانی برای خودم باقی نمی‌گذارم.

تکواندوکار کشورمان در ادامه افزود: خدا را شکر در رنکینگ توانستم جایگاه خود را ارتقا دهم و امیدوارم پس از این نیز سیر صعودی موفقیت را پشت سر بگذارم و در صدر رنکینگ قرار بگیرم.

وی در پایان گفت: دلم می خواهد تمام بازیکنانی که در تیم ملی حضور پیدا می کنند بدانند که از پیش رو برداشتن تکواندوکاران مطرح کاری ندارد و دختران ایران توانایی فنی بالایی دارند.


 پارسا: تجربه باعث موفقیتم می‌شود

طیبه پارسا گفت: از مدت زمانی که در اردوی تیم‌ملی حضور دارم تجربه‌های بزرگی را کسب کردم و مبارزه با مدال آوران مطرح دنیا باعث شده تا اعتماد به نفسم بالا برود و انشاا... در این رویداد می توانم نتیجه خوبی کسب نمایم.

طیبه پارسا تکواندوکار وزن 57- کیلوگرم کشورمان در رابطه با اردویی که برای حضور در این رقابت‌ها پشت سر گذاشته است گفت: از بهمن‌ماه سال گذشته در اردو هستیم و برای حضور در میادین مختلف همواره تمرینات سختی را پشت سر گذاشتیم و همین باعث شده از لحاظ قدرتی، سرعتی و روانی به آمادگی مطلوبی برسیم. 

وی افزود: احساس می‌کنم نسبت به گذشته پیشرفت خوبی داشتم و به خودباوری لازم رسیده‌ام. بچه ها اگر توانایی هایشان را به نمایش بگذارند می توانند در این میدان خوش بدرخشند و عملکرد خوبی داشته باشند.

نماینده وزن 57- کیلوگرم کشورمان با اشاره به حضورش در اردوی تیم‌ملی خاطرنشان ساخت: تجربه های خوبی را در مدت حضور در اردو کسب کردم و این تجربه ها می‌تواند من را در میادین مختلف یاری کند تا اشتباهاتی که باعث عدم نتیجه گیری من شده است را تکرار نکنم.

پارسا در ادامه تصریح کرد: در رقابت‌های قهرمانی جهان عملکرد خوبی داشتم و با حریفانی مبارزه کردم که در صدر رنکینگ قرار داشتند اگر با همان قدرت در این میدان ظاهر شوم صد در صد خوشرنگ‌ترین مدال را کسب خواهم کرد.

وی در پایان گفت: از کادر فنی تشکر می‌کنم که در این مدت از من حمایت همه جانبه داشتند و امیدوارم بتوانم مزد زحمات آنها را با عملکردی قابل قبول بدهم.


 جوادی: تلاش می‌کنم مدالی خوش‌رنگ کسب کنم

پریسا جوادی گفت: مدت زمانی کوتاهی برای شرکت در بازی‌ها داخل سالن و هنرهای رزمی در اختیار داشتیم اما با توجه به اینکه به صورت مداوم در اردوهای تیم‌ملی حضور داشتیم در آمادگی کامل به سر می‌بریم.

پریسا جوادی هوگوپوش وزن 62- کیلوگرم کشورمان در خصوص شرایطش پیش از اعزام به پنجمین دوره بازی‌های داخل سالن و هنرهای رزمی آسیا 2017 گفت: خدا را شکر به آمادگی که در نظر داشتیم، رسیدیم و تلاشمان را بیشتر می‌کنیم تا در روز مسابقات به اوج برسیم و بهترین نتیجه را در این رقابت ها کسب نماییم. بازیکنان همگی باانگیزه برای کسب خوش‌رنگترین مدال‌ها تلاش می‌کنند.

وی در پاسخ به این سوال که این رقابت‌ها را چطور ارزیابی می‌کند؟ گفت: در این رقابت‌ها علاوه بر کشورهای آسیایی، تکواندوکارانی از اقیانوسیه نیز حضور دارند و قطعا سطح فنی رقابت‌ها بالا است. چین، کره‌جنوبی و ژاپن حریفان مطرحی هستند و باید در مبارزه با آنها با دقت بیشتری عمل کرد.

جوادی با اشاره به مدت زمان کوتاه اردو افزود: اردوی آماده سازی بسیار کوتاه بود اما این موضوع به هیچ عنوان تاثیر منفی بر روی عملکردمان ندارد چراکه ما پیش از این به صورت مداوم در اردوهای مختلف حضور داشتیم و اکنون کاملا آماده هستیم.

نماینده وزن پنجمی کشورمان در پایان خاطر نشان ساخت: تمامی اعضای تیم تلاش می‌کنیم تا انشاا...با بهترین نتیجه برگردیم و نتیجه زحماتمان را بگیریم.

 


نویسنده مطلب: مهیار نجف پور

مهیار  نجف پور

پاسخ دهید

هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است.
ارسال نظر برای این مطلب غیر فعال شده است!